Szanowni Państwo.
Żegnaj stary roku 2018, witaj nowy 2019. Jakie były ostatnie 12 miesięcy dla AS-a HISTORII? Pozwolę sobie przedstawić krótkie podsumowanie minionego roku.
Był to bardzo pracowity czas, obwity w liczne "żywe lekcje historii", z których każda była dla mnie nowym doświadczeniem i zarazem ogromną przyjemnością. Odwiedziłem szkoły i domy kultury od Chełmży obok Torunia, po Chałupki przy samej granicy Czeskiej. Od Lubska na zachodnich rubieżach Polski, po Warszawę. Za każdą z tych prelekcji serdecznie dziękuję
W bardzo wielu imprezach brałem udział z "historyczną foto-budką", która okazała się gigantyczną atrakcją, dla osób w każdym wieku. Dodatkowo wzbogacona o eksponaty, zawsze wzbudzała ogromne zainteresowanie.
W maju, po raz kolejny AS HISTORII zorganizował inscenizację "bitwy olzańskiej" z III Powstania Śląskiego, z kolei we wrześniu miałem przyjemność wystawienia dioramy na Starym Rynku w Krakowie.
Na szczęście, czas pozwolił wziąć udział w kilku inscenizacjach historycznych jak Gorlice 1915 lub Walkiria 1918 obok Kętrzyna. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo z tym imprezach.
U schyłku roku udało mi się również ukończyć pracę na książką "Wielka Wojna w Gminie Gorzyce", która ukarze się w pierwszym kwartale 2019 roku. Tytułem wstępu do książki była konferencja w Olzie poświęcona mieszkańcom Gminy Gorzyce biorącym udział w Wielkiej Wojnie.
Na przestrzeni 2018 roku odbyły się również dwie konferencje poświęcone filmowi dokumentalnemu "Obłoki śmierci - Bolimów 1915" w reżyserii Ireneusza Skruczaj. Cierpliwości moi drodzy, prace na filmem są już bardzo blisko finiszu.
Dzięki zaproszeniu Marty Muranowicz miałem także przyjemność wziąć udział w sesji zdjęciowe do "Kalendarza dla Bohatera". W rezultacie moja sylwetka historyczna widnieje pod miesiącem Grudzień
Swoistym ukoronowaniem roku, a konkretnie setnej rocznicy zakończenia Wielkiej Wojny był pochówek szczątek żołnierzy armii carskiej na cmentarzu polowym w Joachimowie-Mogiłach (obok Bolimowa). Wydarzeniu towarzyszyła również konferencja w domu kultury w Bolimowie i prezentacji eksponatów pozyskanych podczas prac archeologicznych.
Co również dla mnie bardzo istotne, w minionym roku udało mi się wzbogacić kolekcję w liczne oryginalne eksponaty, oraz sylwetki historyczne. Po za tym na stanie Firmy znalazł się namiot handlowy, przenośne nagłośnienie, liczne sztalugi i elementy do wystawiania eksponatów oraz wiele innych dodatków umożliwiających pracę w każdych warunkach i terenie.
Podsumowując, wszystkie powyższe wydarzenia byłby niemożliwe dzięki współpracy ze wspaniałymi ludźmi i organizacjami. Kochani, serdecznie Wam dziękuję i mam nadzieję, że nowy rok przyniesie dalszą współpracę. W tym miejscu szczególnie dziękuję:
SHR Marienburg;
GRH KuK Sturmtruppen;
GRH Grenadiere;
SHR Ogólnopolska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet;
GRH Rowery Zabytkowe - Zabrze Radfahrtruppe;
GRH Grupa Rekonstrukcji Historycznych Feldlazarett Loslau;
Muzeum Wojska Polskiego;
Modelarnia "Combat" Chełmża;
Firmie Hostgrafia;
Gminne Centrum Kultury w Gorzycach;
Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą;
MacDom Foto.
Ponadto osobiste podziękowania składam;
Daniela Jakubczyka;
Oskara Połap;
Łukasza Wrona;
Marcie Muranowicz;
Ireneuszowi Skruczaj;
Łukaszowi Jędrzejczak;
Piotrowi Krukowskiemu:
Tomaszowi JJ Jabłońskiemu;
Marzenie Hojka;
Bibianie Dawid;
Wiesławowi Ślączka
Tomaszowi K. Żurawskiemu;
Januszowi Ballarin;
Januszowi Mokrosz.
Serdecznie Wam dziękuję za pomoc i wszelką współpracę
Dziękuję również wszystkim obserwującym mój profil jak i stronę internetową za liczne lajki, obserwowane posty oraz komentarze
Kochani, w roku 2019 będziemy świętować kolejne okrągłe rocznice - setną zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego, wybuchu I Powstania Sląskiego jaki i 80-tej rocznicy Kampanii Wrześniowej. Mam nadzieję, że AS Historii również będzie obecny na tych wydarzeniach.
Kończąc niniejszy post, życzę Wam wszystkiego co najlepsze w tym nowym roku. Dużo zdrowia, uśmiechu, radości wytrwałości oraz spełnienia wielu marzeń
Z wyrazami szacunku:
Artur Student